Arver samboere etter loven?

Det korte svaret er ja, dersom man har, har hatt eller venter felles barn. Dette er forutsetningen slik den fremkommer i arveloven § 28b. Rett til arv for samboere med felles barn ble innført med virkning fra 1. juli 2009. Samboere sin arverettslige stilling er tatt inn i arvelovens kapittel 3A. Kapittel III A. Rett til arv og uskifte på grunnlag av sambuarskap. 0 Kapittelet føyd til med lov 19 des 2008 nr. 112 (ikr. 1 juli 2009 iflg. res. 19 des 2008 nr. 1528). Reglane gjeld for…

Continue reading »