Gaver mellom ektefeller

Du har lyst å gi din ektefelle en gave utover det vanlige. Altså ikke blomster, julegave eller annet i samme prisklasse, men f.eks halvparten av huset, halvparten av en hytte, en verdifull bil eller annet. Hvordan skal du da gå frem? Det følger av ekteskapsloven § 50 at gaven da må skje ved ektepakt for å være gyldig.   Lov om ekteskap [ekteskapsloven] § 50. Gaver. Gaver mellom ektefeller må skje ved ektepakt for å være gyldige. Dette gjelder likevel ikke gaver som må anses som…

Continue reading »