Kan jeg ha med meg en støtteperson i forliksrådet?

Du har rett til å la deg bistå av en prosessfullmektig eller en medhjelper i forliksrådsmøte: § 6-7.Prosessfullmektiger og medhjelpere​(1) Som prosessfullmektig for forliksrådet kan partene brukea) advokat​ og autorisert advokatfullmektig,b) rettshjelper etter domstolloven​3 § 218 annet ledd nr. 1 til 3,c)inkassobevillingshaver​ med inkassooppdrag for saken,d)ektefelle eller samboer, slektning i rett opp- eller nedstigende linje eller søsken,e)ansatt eller annen person med tilknytning til næringsvirksomhet saken gjelder, ellerf)en skikket myndig person etter tillatelse fra forliksrådet i den enkelte sak.(2) Som prosessfullmektig under møte kan partene dessuten brukea)myndig person som er ansatt hos og…

Continue reading »