Har du som klagemotpart personlig møteplikt i forliksrådet?

Er du innklaget til forliksrådet og lurer på om du har møteplikt? En parts plikt til å møte i forliksrådet følger av tvisteloven § 6-6 første ledd: § 6-6.Partenes møteplikt (1) En part med alminnelig verneting​1 i kommunen eller en nabokommune har plikt til å møte personlig eller ved stedfortreder etter § 2-3 hvis ikke parten har gyldig fravær.​2 En part i sak som gjelder personlig drevet næringsvirksomhet, kan i stedet møte med en av sine ansatte. Partenes møteplikt avhenger av om saken reises i den kommune eller nabokommune parten…

Continue reading »